You are currently viewing Rūšiavimo savaitė: kaip rūšiuoti teisingai

Rūšiavimo savaitė: kaip rūšiuoti teisingai

Kartu su laida apie rūšiavimą, pradėjome ir rūšiavimo savaitę, kurioje kiekvieną dieną stengėmės atsakyti dažniausiai užduodamus klausimus apie rūšiavimą.

Pirmasis mums užduotas klausimas – kur dėti nebenešiojamus drabužius? Tekstilės surinkimo konteinerių išdėstymo vietos didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje: https://bit.ly/2IeC5LM Kaune: https://bit.ly/2Gbfj3T Klaipėdoje: https://bit.ly/2P5nAus Šiauliuose (didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelė): https://bit.ly/2Kx1cvd Tinkamus nešioti drabužius ir tekstilę galite aukoti: TEXTALE VA Caritas
Antrasis rūšiavimo savaitės klausimas – kur mesti pasibaigusius galioti vaistus ir jų pakuotes? Medicininės atliekos, tokios kaip panaudoti švirkštai, patenka į tą atliekų kategoriją, kurių nenori niekas. Vaistinės jų nepriima, o į buitines atliekas jų mesti negalima dėl pavojingo turinio. Geriausias variantas šiuo metu būtų priduoti švirkštus į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles su įrengtomis specialiomis talpomis pavojingoms atliekoms laikyti. Stambiagabaričių aikštelių sąrašą galite rasti čia: https://bit.ly/2A2LJfB Prieš vykstant ten, siūlome paskambinti ir pasitikslinti, ar tikrai ten galėsite palikti medicinines atliekas.
Trečiasis rūšiavimo savaitės klausimas – kur mesti elektroniką: pakrovėjus, nešiojamus komputerius ir pan.? Smulkiosios elektronikos surinkimo dėžes rasite šiuose taškuose: https://emp.lt/vietos/ https://www.epa.lt/ (prie paslaugų gyventojams) Stambesnius elektroninius prietaisus galite pristatyti tų pačių įmonių atliekų surinkimo stotelėse. O jei gyvenate didžiuosiuose miestuose – galite susisiekti su įmonėmis ir jos atvyks pasiimti elektroniką tiesiai iš namų: https://www.epa.lt/ (prie paslaugų gyventojams) Vilniuje ir Kaune: https://bit.ly/2KCTNuu Kaune: https://bit.ly/2UAzEda Stambiąją ir smulkiąją elektroniką taip pat galima atiduoti stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse, kurias galite rasti čia: https://bit.ly/2A2LJfB
Ketvirtasis rūšiavimo savaitės klausimas – tai ką gi reiškia šitas žmogeliukas? Ar tai ženklas, kad šiukšlė nėra rūšiuojama?
Penktasis rūšiavimo savaitės klausimas – kaip teisingai rūšiuoti popierių?
Šeštasis rūšiavimo savaitės klausimas – kaip teisingai rūšiuoti kamštelius ir dangtelius?
Septintasis rūšiavimo savaitės klausimas – ar reikia išplauti pakuotes prieš jas išmetant į rūšiavimo konteinerius?

Iliustracijų autorė: Roberta Railaitė

Daugiau apie rūšiavimą gali sužinoti mūsų laidoje:

Leave a Reply