Kompleksišką klimato krizės problemą analizuojanti opera „Saulė ir Jūra“ 2019-aisis Venecijos Bienalėje pelnė Auksinio Liūto apdovanojimą. Naujausioje laidos serijoje susitinkame pasikalbėti su operos libreto autore Vaiva Grainyte apie „Saulę ir Jūrą“, klimato kaitą ir aplinkosaugos idėjas meno scenoje.

Naujausioje laidos serijoje svečiuojamės Labanoro girios glūdumoje. Čia sodyboje gyvena ir savo paties įkurtu pažintiniu taku lankytojus vedžioja Andrejus Gaidamavičius, daugelio žinomas „Labanoro vilko“ pseudonimu. Pokalbio metu Andrejus pasidalino opiausiomis Lietuvos miškų problemomis bei atskleidė, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie jų išsaugojimo.

2021-ųjų lapkričio 23 d. - įsimintina data visiems gyvūnų teisių aktyvistams Lietuvoje. Po nepailstančios kovos, Seimas žengė pirmąjį drąsų žingsnį siekiant uždrausti kailinių fermas. Pirmojo balsavimo dėl kailių fermų draudimo Lietuvoje metu, net 78 seimo nariai išreiškė palaikymą. Projektas perduotas į svarstymą komitetuose. Panašu, prasideda permainų metas

Gamtos terapijos nauda įrodyta jau praeito amžiaus pabaigoje. Japonijoje kilusios miško maudynės padeda sumažinti streso hormonus, nerimą, gydo nuo ADHD sutrikimo ir stiprina imunitetą ir gerina miegą. Naujausioje laidos serijoje susitinkame pasikalbėti su viena iš miško terapijos Lietuvoje pradininkių Mila Monk, kuri plačiau papasakojo apie šią sparčiai populiarėjančia terapijos formą.

Daugelis galvoja, jog mūsų sukauptos atliekos keliauja arba į sąvartyną, arba yra perdirbamos, tačiau atliekų tvarkymo sistemoje ypatingai svarbią vietą užima atliekų deginimas. Naujausioje serijoje svečiuojamės Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje, kurioje Vilniaus miesto gyventojų atliekos tampa energija.

Pasaulinės sveikatos organizacijos teigimu, pasaulyje kasmet nuo oro taršos miršta apie 7 milijonai gyventojų. Ši problema neaplenkia ir mūsų, Europoje kasmet nuo oro taršos miršta apie 400,000, o Lietuvoje - 3,000 gyventojų. Panašu, kad kvėpuojame mirtį keliančiu pavojumi, tačiau retai apie jį susimąstome.