Kalbame apie rūšiavimą ir visą nežinią kuri supa šia temą – kodėl rūšiuoti taip sudėtinga, ar tai daryti verta ir ką svarbu žinoti norint rūšiuoti teisingai.
Daugiau informacijos apie tai, ką kalbėjome:
Rūšiuoji Galvoji:
http://rusiuojigalvoji.lt/
—
Kaip teisingai rūšiuoti?
https://bit.ly/2CXPKTi
—
Rūšiavimas senovėje:
https://nyti.ms/2WLnZEU
—
Filmas “Plastic China”:
https://imdb.to/2YTXUFt
—
Stuff You Should Know podcast’as apie rūšiavimą:
https://bit.ly/2vsnKm4
—
Maisto atliekų rūšiavimas:
https://bit.ly/2VowWnj
—
Pakuočių grąžinimo sistema Lietuvoje:
https://bit.ly/2uTrXPW
—
Pakuočių atliekų tvarkymas Lietuvoje video:
https://bit.ly/2VFFHd3
—
VSA statistika:
https://bit.ly/2Da0n5v
—
Eurostat statistika apie atliekų rūšiavimą Lietuvoje:
https://bit.ly/2G28fGT
—
Facebook ir Instagram: @ispakuota
Sveiki! Manau būtų labai naudinga, jei pasidalintumėte informacija apie tai, kas toliau vyksta su išrūšiuotomis ir perdirbtomis atliekomis.
Pavyzdžiui daugelis turbūt galvoja, kad PET buteliai, kuriuos atiduodame į taromatus, perdirbami į naujus butelius. Tiesa ta, kad perdirbtas plastikas yra prastesnės kokybės nei pirminė žaliava ir iš jo neįmanoma pagaminti naujų maistinės kokybės butelių. Nedidelė dalis kokybiškai perdirbto plastiko gali būti įmaišoma į naujai gaminamų butelių žaliavą, tačiau didžioji dalis perdirbto PET plastiko sunaudojama kitiems gaminiams, nereikalaujantiems tokio švaraus plastiko.
Visus plastikus galima perdirbti ribotą kiekį kartų, o įvairūs priedai, dedami į plastmasę dažnai sumažina jos perdirbamumą. Taigi, nors perdirbti plastiką yra geriau nei panaudoti jį vieną kartą, tačiau tai nėra taršos problemos sprendimas. Didžiuliai kiekiai HDPE plastiko po kelių perdirbimo ciklų galiausiai vistiek atsiduria sąvartyne šiukšlių maišų pavidalu.